niedziela, 16 czerwca 2013

Car Boot - wyprzedaż z bagażnika

Znacie coś takiego?  W Polsce bardziej kojarzy mi się jakiś bazar staroci, chociaż też jeszcze nie to i nie na taką skalę i nie tak tanio. W każdym razie w Anglii bardzo "modny" sposób ala bazaru czy może bardziej pchliego targu. Sposób na sprzedanie najróżniejszego sprzętu domowego z bagażnika, od szklaneczki, łyżeczki począwszy po meble i inne najróżniejsze czasem skarby.

Skarby? Tak skarby, wiadomo, że można trafić na rzeczy które dla potomka po babci czy dziadku z czeluści strychu czy innego miejsca nie mają żadnej wartości , albo wręcz nie wiedzą że mają jakaś wartość. Kolekcjonerzy zatem najróżniejszych rzeczy mają pole do popisu wyszukując na takich car bootach perełek, kupując za grosze, a sprzedając już za poważne pieniądze.

Mi oczywiście do kolekcjonera czy jakiegoś specjalisty daleko, ale mimo to na najróżniejsze car boooty czasem się wybieram i jak małe dziecko odkrywam najróżniejsze zakamarki licząc, że jakiś skarb może dziś wpadnie w moje ręce (kocham starocie, uważam, że każda stara rzecz ma swoją duszę i historię. A już na pewno kiedyś inaczej robili rzeczy niż jak teraz... meble tekturowe, nie drewniane itd).

A jak nie skarb, to przynajmniej coś przydatnego do domu, za grosze - najczęściej coś za jednego funta ludzie się pozbywają byle by już nie zagracało miejsca.

I tak oto tym sposobem ostatnio trafiło do mojego posagu oto to:
Piękny komplecik porcelany z 1941 roku. Zauroczył mnie tymi zielonymi malunkami, delikatnością... za zaledwie 5funtów. 6 talerzyków na ciasteczko, 6 filiżaneczek i podstaweczek.
Teraz tylko znalezienie równie delikatnych łyżeczek, i zapraszam na kawę ;-)

Jak chcecie więcej poczytać na temat car boot'a KLIK a ja czekam na kolejną niedzielę ;)

Lubicie starocie? czy preferujecie nowe rzeczy? też podoba Wam się ten komplet?

4 komentarze:

 1. śliczny :) też lubię starocie, a on taki delikatniusi,kobiecy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się i to bardzo :) Jeżeli chodzi o starocie to zależy co to jest i czy przykuje moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przecudne! I do tego stare, z historią :)
  Naprawdę dobry deal :)
  Szkoda, że u nas mało takich wyprzedaży o ile w ogóle takowe się odbywają :(

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...